birgün

18° AÇIK

SİYASET 19.09.2021 17:42

SOL Parti, halk şenliğinde Bursalılarla birlikte

SOL Parti, halk şenliğinde Bursalılarla birlikte

SOL Parti, 15-19 Eylül tarihleri arasında Bursa’da ‘Kale Mahallesi Halk Şenliği’nde yurttaşlar ile buluştu.

SOL'u adım adım birlikte örgütlemek amacıyla düzenlenen etkinliklerde film gösterilerinden konsere, edebiyat ve kadın gündemine kadar birçok söyleşi gerçekleştirildi. 4 günlük etkinlikte film gösterimlerinin yanı sıra yazar Eren Aysan ve gazeteci Ayşen Şahin ile ‘Yangın Yerinde Edebiyat’ başlığıyla söyleşi yapıldı.

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ve Gizem Gül Kürekçi’nin katılımıyla ‘Türkiye Nereye, Ne Yapmalı?’ başlığıyla yurttaşlarla buluştu. Söyleşinin ardından, Grup Kucaklaşma konser düzenlendi.

Öte yandan bugün etkinlik kapsamında Tersine Dünya Çocuk Atölyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Çocuk İstismarı kadın atölyesi gerçekleştirildi. 10 Ekim Halk Korosu ve usta sanatçı Ali Asker 19.00-22.00 arası türküleriyle Bursalılarla buluşacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol