birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SOL Parti İstanbul İl Örgütü, direnişteki ETF işçilerini ziyaret etti

SOL Parti İstanbul İl Örgütü, tazminatları ödenmeden işsiz bırakılmalarının ardından fabrika önünde direnişe geçen ETF işçilerini ziyaret etti. “Saldırıları durdurun, işçilerin hakkını verin” talebiyle yapılan dayanışma ziyaretinde işçilerle beraber “ETF işçisi yalnız değildir” ve “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları atıldı.

GÜNCEL 24.09.2022 07:55
SOL Parti İstanbul İl Örgütü, direnişteki ETF işçilerini ziyaret etti
Abone Ol google-news

İstanbul Tuzla’daki ETF Tekstil’de, ikramiye ve tazminatlarını alamayan yaklaşık 250 işçi, 64 gündür fabrika önünde direniyor. SOL Parti İstanbul İl Örgütü, direnişlerinin başından bu yana beş defa polis müdahalesi ile karşı karşıya kalan ETF işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan SOL Parti İstanbul İl Başkanı Deniz Demirdöğen "Öncelikle onurlu mücadelenizi SOL Parti adına selamlıyoruz. Bugün ülkemizde hakkını arayanın yanında değil, patron Sanem Dikmen’lerin yanında olan bir düzen var. Sınıf mücadelesinin memleketin dört bir yanına taşınınca düzeni değiştirebiliriz. Emekçiden, emekten yana, eşitliğin, kardeşliğin ülkesini kurabiliriz" dedi.

Ardından söz alan DERİTEKS Tuzla Şube Başkanı Hikmet Numanoğlu ise "64 gündür fabrika önünde gece gündüz nöbetteyiz. Sınıf dostlarının ziyaretleri ve dayanışması gücümüzü daha da arttırıyor. İşçilerin hakları için bütün saldırılara karşı burada kararlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol