birgün

14° AÇIK

BİRGÜN EGE 30.10.2020 18:30

SOL Parti İzmir: Üyelerimizle bu gece nöbetteyiz

SOL Parti İzmir İl Örgütü, İzmir'de meydana gelen depremin ardından tüm üyelerinin bu gece nöbette olduğunu söyledi. Yapılan açıklamada, "İhtiyaç olan her noktada dayanışmayı örgütleyip, omuz omuza vereceğiz!" ifadeleri kullanıldı.

SOL Parti İzmir: Üyelerimizle bu gece nöbetteyiz

SOL Parti İzmir İl Örgütü, AFAD'ın ölçümlerine göre 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "Bu felaketin altından da birlikte, dayanışma içinde kalkacağız" denildi. SOL Parti İzmir İl örgütü olarak tüm üyelerimizle bu gece nöbetteyiz" ifadelerini yer verilen açıklamada, "İhtiyaç olan her noktada dayanışmayı örgütleyip, omuz omuza vereceğiz!" denildi.

sol-parti-izmir-uyelerimizle-bu-gece-nobetteyiz-799145-1.

SOL Parti'nin İzmir İl Örgütü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Şehrimizde meydana gelen deprem nedeniyle halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu felaketin altından da birlikte, dayanışma içinde kalkacağız.

Bugün acil sorumluluğumuz, enkaz altında kalanların elini tutmak ve ihtiyaç sahiplerinin sorunlarını birlikte çözmekten başka bir şey değil.

Rant ve yağma düzeninin yol açtığı yıkımla birlikte; depremin hemen ardından İzmir halkına saldıran gerici yobazlığın kötülüğü şimdilik bir yerde dursun.

SOL Parti İzmir İl örgütü olarak tüm üyelerimizle bu gece NÖBETTEYİZ!

İhtiyaç olan her noktada dayanışmayı örgütleyip, omuz omuza vereceğiz!"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız