birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 23.05.2020 14:35

SOL Parti üyesini hedef gösteren 'haber' sitesine sert tepki

SOL Parti Bolu İl Örgütü, parti üyesi Sinan Cantürk'ü haber adı altında 'terör sempatizanı' olarak gösteren Bolu Bakış Haber isimli internet sitesine sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Muhalifler, yani kendilerinden olmayan herkes, sosyal medya trolleri ve kendilerini medya olarak tarif eden Bolu Bakış Haber gibi internet siteleri eliyle hedef haline getirilmek isteniyor" denildi

SOL Parti üyesini hedef gösteren 'haber' sitesine sert tepki

SOL Parti Bolu İl Örgütü, Bolu Bakış Haber isimli haber sitesinin SOL Parti üyesi Sinan Cantürk hakkında yaptığı 'habere' sert tepki gösterdi.

SOL Parti'den yapılan açıklamada, "22.05.2020 tarihli Bolu Bakış Haber isimli internet sitesinde yer alan 'Terör Sempatizanları Belediyeden Destek Almış' başlıklı sözde habere göre partimiz üyesi Sinan Cantürk, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hadsiz ve hukuksuz bir şekilde 'terör sempatizanı' olarak gösterilmek istenmiştir" denildi.

"MUHALİFLER HEDEF HALİNE GETİRİLMEK İSTENİYOR"

"İmtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürünün Mahmut Alan olduğunu bildiğimiz internet sitesinin, gerek üyemiz Sinan Cantürk hakkındaki gerekse kentimizin ilerici güçleri hakkındaki asılsız ve provokatif iddiaları maalesef ilk değildir" denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Belirli dönemlerde habercilik adı altında tetikçiliğe soyunan bu karanlık anlayışı gayet iyi biliyoruz. Muhalifler, yani kendilerinden olmayan herkes, sosyal medya trolleri ve kendilerini medya olarak tarif eden Bolu Bakış Haber gibi internet siteleri eliyle hedef haline getirilmek isteniyor.
Üyemizin; yaşadığı kentin tarih ve kültürünü korumak, yaşadığı memleketin gelişimine katkı sunmak için verdiği emeği çeşitli kurum isimlerini de anarak, böylesi bir karalama kampanyasına alet edenler asla kirli emellerine ulaşamayacaktır.
Alenen halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, üyemizi hedef haline getiren ilgili internet sitesi ve sorumluları hakkında tüm hukuki girişimlerde bulunarak, ülkemizi karanlığa teslim eden her türlü anlayışın karşısında güzel gelecek günlerin mücadelecisi olmaya devam edeceğiz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız