birgün

13° KAPALI

SİYASET 22.01.2020 01:03

Sol Partili Demir beraat etti

Sol Partili Demir beraat etti

Haber Merkezi

Terör örgütünü övmek suçlamasıyla 1 Mayıs 2019 tarihinde evi basılarak gözaltına alınan ve 2 Mayıs 2019’dan beri yurt dışı yasağı ve denetimli serbestlikle tutuksuz yargılanan Sol Parti Sakarya İl Üyesi Erhan Demir, dün Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada beraat etti.

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek yargılanan Demir, paylaşımların kendisine ait olduğunu ancak suç işleme ya da terör örgütünü övme kastının bulunmadığını belirtti.

Söz konusu görüşlerin 70’li yılların devrimci örgütlerinin fikirleri ya da o yıllardaki devrimcilerin resimleri olduğunu söyleyen Demir, bu paylaşımların suç olmadığını düşündüğünü ifade etti. Mahkeme ilk duruşmada beraat kararı verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız