birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.06.2020 16:11

Sol Partili Hukukçulardan Savunma Mitingi için çağrı

Sol Partili Hukukçular, Baroların yapısına yönelik müdahaleye karşı gerçekleştireceği “Savunma Mitingi” için çağrı yaptı

Sol Partili Hukukçulardan Savunma Mitingi için çağrı

İktidarın yıllardır gündeme getirdiği ancak bir türlü hayata geçiremediği ve son olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın LGBT+’ları hedef alan konuşmasının ardından Ankara Barosu’nun Erbaş’ı kınaması üzerine, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Baroların yapısına ve seçim sistemine müdahale edeceklerini açıklamıştı.

Bunun üzerine 80 ilin Baro Başkanları, bulundukları illerden Ankara’ya yürüyüş gerçekleştirmişti. Mesleklerine ve savunmaya sahip çıkan avukatlar, yapılması planlanan düzenlemeye karşı bir de miting gerçekleştirecekler.

SOL PARTİLİ HUKUKÇULARDAN SAVUNMA MİTİNGİNE ÇAĞRI

Avukatların mesleklerine sahip çıkmak için düzenleyecekleri bu miting için, Sol Partili Hukukçulardan da çağrı geldi.

30 Haziran Salı günü saat 12:30’da Çağlayan Adliye Meydanı’nda gerçekleştirilecek miting için apılan çağrıda, “Savunma susmadı, susmayacak! Savunma Mitingi’nde buluşuyoruz” denildi

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız