birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Sol ve demokratik güçler: Kirli ittifaka karşı mücadele etmeye çağırıyoruz

Muğla’da sol ve demokratik güçler, devlet-siyaset-mafya ilişkilerine dair ortak açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada, yaşanabilir bir ülke için kirli ittifaka mücadele çağrısında bulunuldu.

BİRGÜN EGE 02.06.2021 12:12
Sol ve demokratik güçler: Kirli ittifaka karşı mücadele etmeye çağırıyoruz
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Muğla’da SOL Parti, HDP, EMEP, TİP ve Halkevleri tarafından mafya-siyaset-devlet ilişkisine dair Sınırsız Meydanı’nda ortak basın açıklaması düzenlendi.

Ortak açıklamayı okuyan SOL Parti İl Başkanı Ergül, Türkiye halklarının, devlet, siyaset, mafya ortaklığında işlenen suçların ortalığa saçılmasına bir kez daha tanık olduğunu belirtti. Ergün, “Siyasi cinayetlerden dünyanın her tarafına uzanan uyuşturucu ve benzeri kirli ticaret ağlarına, telaffuzu güç rakamlara ulaşan yolsuzluk çarkına ilişkin ifşalar, bu ifşalar karşısında söylenen yalanlar, suskunlukla geçiştirme ve üzerini örtme çabaları devletin kurumlarıyla içinde, hatta merkezinde bulunduğu bir suç örgütlenmesiyle karşı karşıya olduğumuzu tüm çıplaklığıyla ortaya koymaktadır” diye konuştu.

sol-ve-demokratik-gucler-kirli-ittifaka-karsi-mucadele-etmeye-cagiriyoruz-882970-1.

SORUMLULAR HALKIN ÖNÜNDE HESAP VERMELİDİR

"Siyasi çıkarları için milliyetçiliği örtü olarak kullananların emekçilerin alın terine ve halkların geleceğine el koymayı meşrulaştırmaya çalıştığını" söyleyen Ergül, “Bizler bu ülkenin emekten, ezilenlerden, yoksullardan, dışlanmaya çalışılan kesimlerinden yana olan güçler olarak bu kirli ittifaka karşı ortak mücadele etme çağrısı yapıyoruz. Halka karşı işlenen suçların tüm failleri ile siyaset, sermaye ve mafya üçgeninde girilen tüm gizli ve kirli ilişkiler açığa çıkarılmalı, sorumlular halkın önünde hesap vermelidir. Siyasi egemenliğini bu baskı, terör ve yolsuzluk mekanizmasının üzerine kuran iktidarın, ortaya dökülen bu muazzam suçların hesabını kendiliğinden vermeyeceğini biliyoruz. Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve halk güçleri olarak örgütlü bir güçle hesap sormazsak ve sorumluların cezalandırılmasını sağlayamazsak iktidar çarkı bu çamurun içinden çıkmayı becerebilecektir” şeklinde konuştu.

Ergül, şunları kaydetti: “Yargının gözlerini kapadığı bu talan düzenine karşı toplumsal itirazı, mücadeleyi büyütmek ve tüm gerçekleri ortaya çıkarmak için Türkiye halkları başta olmak üzere siyasi partilere, sendikalara, demokratik kitle örgütlerine ve toplumsal kesimlere çağrı yapıyoruz: Sesimizi yükseltmeli, itirazlarımızı büyüterek örgütlemeliyiz. Türkiye halklarına karşı tarihsel sorumluluğumuzla sesleniyor ve bu kirli ittifaktan kurtularak herkesi yaşanabilir bir ülke için seferber olmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun