birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Soma anmasında Manisa Valisi'ne protesto: Siyaset yapmayın!

ARŞİV 13.05.2015 17:12
Soma anmasında Manisa Valisi'ne protesto: Siyaset yapmayın!
Abone Ol google-news

Soma’da maden katliamının birinci yıldönümü sırasında, mezarlıkta düzenlenen anmada bir konuşma yapan Manisa Valisi Erdoğan Bektaş protesto edildi.

Bektaş konuşmasında Somalı yurttaşlara çeşitli vaatlerde bulunarak, ilçede bir organize sanayi bölgesi yapmaktan söz edince katledilen madencilerin yakınları isyan etti.

Aileler “Yeter artık” diye bağırarak Manisa Valisi’ni konuşturmadı. Öfkeli bir madenci yakını ise valinin konuşmasını sürdürmeye çalışması üzerine “Defolun gidin buradan! Bizim acımız bize yeter. Ayıp, istemiyoruz kimseyi burada, siyaset yapmayın” diyerek tepkisini gösterdi.

Vali ise, pişkin bir ifadeyle “Bize inandığı, bu acıyı istismar etmeye çalışanlara yüz vermediği için teşekkür ediyorum” diyerek yuhalamalar eşliğinde kürsüden indi.


Soma'da katliam anması: Unutmayacağız, dayanışacağız, hesap soracağız!


'Patron' medyası Soma katliamının yıldönümünü nasıl gördü?

Işık yeraltında kaldı

Yüreğimiz Soma’da, öfkemiz sokakta!

Soma madenci yakınları için toplanan 6 milyon lira nerede?

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun