birgün

17° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 11.07.2017 10:05

Soma Davası'nda 18. duruşma

Soma Davası'nda 18. duruşma

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirmesine yol açan maden katliamının sorumlularının yargılanmasına bugün devam edilecek.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek olan davanın 18. duruşması 9.30’da başladı. Davaya son kez Aytaç Ballı başkanlığındaki heyet girecek. Başından bu yana davanın hakimi olan Aytaç Ballı ve kıdemli üye Esra Dokur’un görev yerleri 3 Temmuz’da yayınlanan Hâkimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) yaz kararnamesi ile değiştirilmişti.

soma-davasi-nda-18-durusma-318180-1.

Siyasilerin katılımıyla yürüyüş gerçekleştirildi

Akhisar'da görülen Soma davası öncesi madenci aileleri, demokratik kitle örgütleri, siyasi partilerin katılımıyla Akhisar Garı önünden yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşe Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Özgür Özel ve Tur Yıldız Biçer katıldı. Madenci aileleri adına basın aciklaması yapıldı.

soma-davasi-nda-18-durusma-318179-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol