birgün

5° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 29.06.2018 09:58

Soma davasında karara doğru...

Soma davasında karara doğru...

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014’te 301 işçinin hayatını kaybettiği maden katliamıyla ilgili davanın 22’nci duruşmasına dün devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın dünkü celsesinde sanık avukatları savunma yaptı. Duruşmada bugün de Can Gürkan ve Alp Gürkan’ın da aralarında olduğu 3 sanığın müdafileri savunma yapacak.

Madenci yakınlarının avukatlarından Berrin Demir’den aldığımız bilgilere göre, sanık müdafilerinin savunmalarını tamamlayabilmesi halinde duruşma bugün bitecek, aksi durumda pazartesiye kalacak. Ardından mahkeme, kararını hazırlamak için bir hafta ara verecek. Bu aranın ardından Türkiye tarihinin en büyük işçi katliamı olan Soma Katliamı ile ilgili davada karar açıklanacak. İşçi yakınları ve avukatlar, yeni Soma’ların yaşanmaması için mahkeme heyetinin vereceği bu kararın önemine dikkat çekiyor ve adalet talebini dile getiriyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız