birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 10.06.2021 18:23

Soma Katliamı protestolarına katıldığı için tutuklanan SOL Partili Çağdaş Oğul Arı serbest bırakıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan Türkiye'nin en büyük işçi katliamını protesto ettiği gerekçesiyle tutuklanan  SOL Parti Yenişehir İlçe Örgütü yöneticisi Çağdaş Oğul Arı, denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

Soma Katliamı protestolarına katıldığı için tutuklanan SOL Partili Çağdaş Oğul Arı serbest bırakıldı

Soma'da yaşanan maden katliamı protestolarına katıldığı için açılan dava sonucu tutuklanan SOL Parti Yenişehir İlçe Örgütü yöneticisi Çağdaş Oğul Arı serbest bırakıldı.

Arı, Soma'da yaşanan maden katliamı protestolarına katıldığı için açılan dava sonucu tutuklanmıştı.

SOL Parti Mersin'den yapılan açıklamada "Yenişehir İlçe Örgütü Yöneticimiz Çağdaş Oğul Arı, Soma Katliamı protestolarına katıldığı için hakkında açılan dava sonucu tutuklanmıştır. 301 madencinin katilleri serbest iken, katliamı protesto edenlerin tutuklanması kabul edilemez. Bu düzen değişecek!" ifadeleri kullanmıştı.

SOL Partili Çağdaş Oğul Arı'nın denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol