birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 28.12.2019 11:21

Somali’de ölü sayısı 80'e yükseldi: Ölenlerden 2’si Türkiyeli

Somali'nin başkenti Mogadişu'da düzenlenen bombalı saldırıda 2'si Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 80 kişi hayatını kaybetti

Somali’de ölü sayısı 80'e yükseldi: Ölenlerden 2’si Türkiyeli

Doğu Afrika ülkesi Somali'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 80’e yükseldi. Ölenlerden 2'sinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu bildirildi.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da Maliye Bakanlığı’na bağı bir gümrük merkezinin yakınında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölü sayısı 80'e yükseldi.

Hastane kaynakları 40'a yakın yaralının çevre hastanelere kaldırıldığını aktardı.

Saldrıda yaşamını yitirenlerden 2’sinin Türk vatandaşı olduğu öğrenildi.

Patlama çevredeki iş yerlerinde ciddi hasara yol açtı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığıkonuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Somali'nin başkenti Mogadişu'da bugün bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen ve aralarında iki Türk vatandaşının da bulunduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Saldırıda yaralanan Somali vatandaşlarını tedavi için Türkiye’ye getirmek üzere bir askeri kargo uçağımız Mogadişu’ya hareket etmiştir."

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız