birgün

7° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 27.12.2020 13:19

Son kabine toplantısında gündem koronavirüs

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılın son kabine toplantısı yarın gerçekleştirilecek. Toplantıda, koronavirüsle mücadeledeki son durum, uygulanacak yeni tedbirler ve aşı takvimi ele alınacak.

Son kabine toplantısında gündem koronavirüs

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüsle mücadele gündemiyle toplanacak. 2020'nin son kabine toplantısında, salgınla mücadeledeki son durum, tedbirlerin verilere yansıması, aşı takvimi ve tedavi süreci değerlendirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kapsamlı bir sunum yapacağı toplantıda, Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları kabine üyeleriyle paylaşılacak.

TRT'nin haberine göre; toplantı sonrasında yeni tedbirler açıklanacak. Yılbaşı akşamı villa ya da otellerde eğlence düzenlenmemesi için alınacak önlemler kamuoyu ile paylaşılacak.

Aşı takvimine son şekli verilecek

Toplantıda, Çin ve Almanya'dan getirilecek aşılar ile uygulanacak takvime son şekli verilecek.

Koronavirüs aşına karşı kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları ele alınacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol