birgün

27° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 07.11.2019 19:59

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklanan ÖDP üyesi için çağrı

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutuklanan ÖDP üyesi için çağrı

Sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek tutuklanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul il örgütü üyesi Can Güneş için sosyal medyada saat 21.00'da #CanGüneşYalnızDeğildir etiketinde buluşma çağrısı yapıldı.

"Geri Alalım" diyen gençlerin yaptığı çağrıda, "Özgürlüklerinden mahrum bırakılan tüm yurttaşların hakkını savunacağız" denildi.

Saat 21.00'da #CanGüneşYalnızDeğildir etiketinde buluşma çağrısı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İfade özgürlüğüne yönelik hak ihlalleri yönünden ilk sıralarda yer alan Türkiye'de binlerce üniversite öğrencisi düşünce suçundan dolayı tutuklu veya hükümlü konumunda.

Yargı reformu paketleri ile demokratikleşme iddiasında bulunan iktidar bir yandan demokrasiden bahsederken diğer yandan ise demokratik haklarını kullanan yurttaşları keyfi biçimde cezalandırmaktadır.

Başta arkadaşımız olmak üzere bu alanda özgürlüklerinden mahrum bırakılan tüm yurttaşların hakkını savunacağız.

Geri Alalım"

sosyal-medya-paylasimi-nedeniyle-tutuklan-odp-uyesi-icin-cagri-646923-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız