birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 22.10.2020 21:11

Sosyal medya tek ses oldu: #MurguldaSiyanüreGeçitYok

Artvin'in Murgul ilçesinde Cengiz Holding'in siyanür havuzu kurmak istemesine yönelik sosyal medyadan #MurguldaSiyanüreGeçitYok kampanyası başlatıldı. Kullanıcılar, Cengiz Holding'e tepki gösterdi.

Sosyal medya tek ses oldu: #MurguldaSiyanüreGeçitYok

Artvin'in Murgul ilçesinde Cengiz Holding'in siyanür havuzu kurmak istemesine ilişkin sosyal medya kullanıcıları Twitter'dan kampanya başlattı.

#MurguldaSiyanüreGeçitYok etiketine paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları, Cengiz Holding'e tepki gösterirken, talana izin vermeyeceklerini vuurguladı.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar şöyle:

YANGIN ÇIKMIŞTI

Artvin'in Murgul ilçesinde Cengiz Holding'in siyanür havuzu kurmak istediği alanda geçtiğimiz günlerde yangın çıkmıştı.

Yangın çıkan alanın Cengiz Holding’in siyanür havuzu kurmak istediği bölge olduğunu belirten Murgul’da Siyanüre Hayır Platformu’ndan Alper Şeyhoğlu, “Bölgede Cengiz Holding Bakır faaliyetini yürütüyor. Daha önce Cengiz Holding o bölgede siyanür havuzu kurmak istemişti. Uzmanlar yangının neden çıktığıyla ilgili açıklama yapmadı. Ancak bu yangına müdahale edilmemesi ve yangının tam o bölgede çıkmış olması akıllara bu yangının kasten çıktığı düşüncesini getiriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol