Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilginç görüntüsü ile sosyal medyada sıkça paylaşılan ve tepkilere neden olan Bağcılar'daki 28 yıllık binanın yıkımına başlandı.

Abone Olgoogle-news
Sosyal medyada gündem olan Bağcılar'daki binanın yıkımına başlandı

Bağcılar'da üst üste konulmuş iki bina gibi görünmesi nedeniyle sosyal medyada gündeme gelen 8 katlı Uğurlu Apartmanı'nın kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlandı.

Belediye ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden sonra ilginç görüntüsü ile sosyal medyada sıkça paylaşılan ve tepkilere neden olan 28 yıllık binanın çevresinde önlem aldı.

Binanın çatısına vinç yardımıyla iş makinesi yerleştirilmesinin ardından kontrollü yıkıma başlandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sosyal medya ve ulusal basında çokça yer alan binanın yıkımını gerçekleştireceklerini söyledi.

sosyal-medyada-gundem-olan-bagcilar-daki-binanin-yikimina-baslandi-1140664-1.

Özdemir, "2020 yılında AFAD'ın bize yolladığı yazı üzerine başlayan süreç bugün itibarıyla nihayete ermiş oluyor. Yıkım kararını da 2022 yılının Aralık ayında aldırmıştık. Güvenli bir şekilde buradaki binamızı yıkıyoruz. Bu bina ile 3 binanın daha yıkımını gerçekleştiriyoruz" dedi.

1995 yılında yapılan Uğurlu Apartmanı'nın 1999'daki Marmara depreminden sonra orta hasarlı olduğu tespit edilmişti. Güçlendirme yapılmayan bina için yıkım kararı verilirken 14 daireli binada 60 kişi oturuyordu.

(AA)