birgün

18° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 22.01.2021 19:57

Sosyal medyanın gündemi işsizlik ve liyakatsizlik

İşsizlik ve liyakatsizlik sosyal medyanın da gündeminde. Twitter'da bugün arka arkaya #112açmMülakatİptalOlsun, #sagliga5binfizyoterapist ve #KamuyaBinÇevMühendisi etiketleri gündem oldu.

Sosyal medyanın gündemi işsizlik ve liyakatsizlik

MEDYA SERVİSİ

Ülke gündemi işsizlik ve yoksulluk batağında çıkamıyor. Pek çok iş kolunda üniversite mezunu gençler işsiz şekilde atama beklerden bir yandan da kamu kurumlarındaki çürüme endişe yaratıyor.

Bir çıkış yolu arayan yurttaşlar Twitter’da yaptıkları etiket çalışmalarıyla taleplerini dile getiriyor.

Twitter’da bugün arka arkaya, #112açmMülakatİptalOlsun, #sagliga5binfizyoterapist ve #KamuyaBinÇevMühendisi etiketleri gündem oldu.

112 acil çağrı merkezi (AÇM) çalışanları sözleşmeli personel alımında mülakatların iptal olmasını istedi. AÇM çalışanları mülakatların “Eş, dost, akraba yerleştirmek için” yapıldığını belirtti.

Çevre mühendisleri ve fizyoterapistler ise işsizlikle boğuştuklarını ve atama talep ettiklerini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol