birgün

25° AÇIK

Sosyal yaşama dinamik katkı: Efeler Belediyesi'nde EFESAM açılıyor

Efeler Belediyesi, sosyal yaşama dinamik katkı sağlaması için Efeler Belediyesi Sosyal Kültürel ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi’ni (EFESAM) açıyor.

BİRGÜN EGE 21.01.2022 15:41
Sosyal yaşama dinamik katkı: Efeler Belediyesi'nde EFESAM açılıyor
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Efeler Belediyesi, spordan sanata, eğitimden kültüre varan geniş yelpazedeki çalışmalarıyla ilçedeki sosyal yaşama dinamik katkı sağlaması için Efeler Belediyesi Sosyal Kültürel ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi’ni (EFESAM) açacak.

EFESAM, 26 Ocak Çarşamba günü saat 13.00’te Zafer Meydanı’nda düzenlenecek açılış töreniyle Efeler Belediyesi’nin hazırlığı tamamlanan bir diğer merkezi Kadın Aile Çocuk Psiko-Sosyal Destek ve Beslenme Danışmalığı Merkezi ile birlikte hizmete girecek.

Kurulacak araştırma merkezi hakkında bilgi veren Atay, EFESAM’ın toplumun her kesimine hitap etmesini amaçladıklarını belirterek, “Araştırma merkezimizde istihdam, sağlık, sosyal yardım, eğitim ve kültür alanlarında ilçemiz kapsamında bilimsel araştırmalar yapılacak. Bu alanlardaki uzmanların çalışmaları, yüksek lisans, doktora tezleri desteklenecek. İlgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapacağız, akılcı, üretken, etik çözümler geliştireceğiz. Araştırma merkezimizde veriyi, bilimi esas alan gerçekçi, uygulanabilir bir anlayış benimseyeceğiz” dedi.

ORTAK AKILLA HAREKET EDİLECEK

Yapılacak araştırmalar ve çalışmaların yaşanabilir, demokratik, adil, eşitlikçi, katılımcı ve sağlıklı bir Efeler’in oluşumuna destek olacağını ifade eden Başkan Atay, elde edilen bilgiler ve projelerin toplumda ortak aklın oluşması için panel, seminer, konferanslar yoluyla ilgili kuruluşlar ve kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

EFESAM’ın üzerine çalışmalar gerçekleştireceği öncelikli konular; yoksullaşma ile mücadele, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadınlar, çocuklar, gençler, kırılgan gruplar, çevresel tutum ve değerler, göç ve mülteciler, kentsel kalkınma, istihdam, eğitim, şiddet, insan hakları, hayvan hakları, uzlaşma kültürü ve kültürel çoğulculuğun içselleşmesi olacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol