birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

Soyer'den Kılıçdaroğlu'na: Sonuna kadar arkanızda olduğumuzdan emin olabilirsiniz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Türkiye'yi İzmir ile birlikte çok daha umutlu ve bereketli günlere ulaştırma mücadelenizde sonuna kadar arkanızda olduğumuzdan emin olabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 24.09.2022 22:30
Soyer'den Kılıçdaroğlu'na: Sonuna kadar arkanızda olduğumuzdan emin olabilirsiniz
Abone Ol google-news

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) "2022 Avrupa Ödülü"nü düzenlenen törenle İzmir'e verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Agora Ören Yeri'nde düzenlenen tören, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Senfoni Orkestrası tarafından İstiklal Marşı ve Avrupa Birliği Marşı'nın seslendirilmesiyle başladı.

Törende konuşan AKPM Genel Sekreteri Despina Chatzivassiliou-Tsovilis, aile kökenlerinin Sinop'a dayandığını, Türkiye'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Chatzivassiliou-Tsovilis, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası olduğunu ve İzmir'in de o parçanın en güzel çiçekleri arasında yer aldığını belirterek, Avrupa değerlerini aktif şekilde benimseyen ve yaygınlaştıran yaklaşımı dolayısıyla kentin bu ödüle layık görüldüğünü anlattı.

soyer-den-kilicdaroglu-sonuna-kadar-arkanizda-oldugumuzdan-emin-olabilirsiniz-1067520-1.

AKPM Avrupa Ödülü Alt Komitesi Başkanı Carmen Leyte, İzmir'in yaşattığı değerler, yaşam ve yönetim şekli sayesinde 2022 Avrupa Ödülü'nü almaya hak kazandığını söyledi.

AKPM Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nin kurucu ülkeleri arasında yer aldığını, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları değerlerini savunan bir konseyin üyesi olarak da çalışmaları sürdürdüklerini aktardı.

Konuşmaların ardından Avrupa Madalyası, Leyte, Böke ve Chatzivassiliou-Tsovilis tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e takdim edildi.

soyer-den-kilicdaroglu-na-sonuna-kadar-arkanizda-oldugumuzdan-emin-olabilirsiniz-1067522-1.

SOYER, KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte sosyal, ekonomik ve ekolojik demokrasiden oluşan yeni bir demokrasi anlayışı ortaya koyduklarını ve bunu yerelden inşa ettiklerini belirterek, İzmir'i dünyayla entegre etmeye çalıştıklarını anlattı.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslenen Soyer, "Sayın Genel Başkanım hiç şüpheniz olmasın. Kurtuluşun ve kuruluşun şehri İzmir, kadirşinastır. Türkiye'yi İzmir ile birlikte çok daha umutlu ve bereketli günlere ulaştırma mücadelenizde sonuna kadar arkanızda olduğumuzdan emin olabilirsiniz" dedi.

Tunç Soyer, daha sonra sahneye davet edilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile 2022 Avrupa Ödülü'nü havaya kaldırdı, toplu fotoğraf çektirildi.

Tören, tenor Hakan Aysev ve perküsyon sanatçısı Hamdi Akatay'ın konseri ile son buldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol