birgün

10° HAFİF YAĞMUR

Soyer’den sabit saat uygulamasına tepki

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin sabit saat uygulamasına tepki göstererek, "Bu sistem değişmeli, yaz/kış saatine geçilmeli" dedi.

GÜNCEL 19.01.2022 17:01
Soyer’den sabit saat uygulamasına tepki
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hükümetin sabit saat uygulamasına tepki gösterdi.

İkili eğitimin sürdüğü Çiğli Ahmet Adnan Saygun Lisesi'nde Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube, veliler ve öğrenciler tarafından yapılan eylemin fotoğrafını paylaşan Soyer, "Henüz sıcak yataklarında olmaları gereken saatlerde çocukları sokaklara döken, zifiri karanlıkta okul yollarına düşüren sabit saat uygulamasının sonuna kadar karşısındayız. Sabit saat uygulamasından vazgeçilerek bu sistem değişmeli, yaz/kış saatine geçilmeli" dedi.

İzmir'in Çiğli ilçesinde önceki gün Ahmet Adnan Saygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında eğitim gören öğrenciler ve velileri sabit saat uygulaması ile birleştirilmiş okul sistemine tepki göstermek amacıyla eylem yaptı.

Öğrenci sayısının artmasıyla öğlene kadar ortaokul, sonrasında ise lise öğrencileri eğitim aldığı okulun önünde toplanan öğrenci ve veliler, "Karanlığa teslim olmayacağız" yazılı pankart açıp, sloganlar atarak İzmir Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki gösterdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol