birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.06.2020 13:50

Soylu, 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili ilk kez konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li ve HDP'li 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Siyasete en büyük darbe terördür" dedi

Soylu, 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili ilk kez konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın vekilliklerinin düşürülmesi ile ilgili ilk kez konuştu.

Soylu "Birkaç gündür Meclis'teki milletvekillerinin hukukun gereği milletvekili statüsünün üzerinden alınması sebebiyle 'darbe' sözü üretmeye çalışıyorlar. Ülkeye en büyük darbe terördür. Terörü, darbeyi meşrulaştırmak için hukukun, demokrasinin, kardeşliğin yolunu tıkamakla eş tutmayınız" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız