birgün

18° AÇIK

Soylu, "CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" dedi, CHPli Özel erken seçimi işaret etti: Hodri meydan!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" ifadelerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Süleyman Soylu ankete güveniyorsa, hodri meydan erken seçim olsun, yapamaz" dedi.

SİYASET 04.11.2021 15:30
Soylu, "CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" dedi, CHPli Özel erken seçimi işaret etti: Hodri meydan!
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Erken seçim ne zaman, biz dünden razıyız, ama erken seçim ne zaman cevaplamaktan yorulduk. İktidar, korktuğu için enken seçim yapamaz. Süleyman Soylu ankete güveniyorsa, hodri meydan erken seçim olsun, yapamaz" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Batman’da esnafı ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından CHP il binasına geçen Özel, burada yaptığı açıklamada, "CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi. Özel, şunları söyledi:

“Erken seçim ne zaman? Biz dünden razıyız ama erken seçim ne zamanı cevaplamaktan yorulduk. İktidar korktuğu için erken seçim yapamaz. Süleyman Soylu kendi güvendiği ankete güveniyorsa hodri meydan. Erken seçim olsun, yapamaz. Yalanın buçuklusunu söylesem inanıyorlar demiş Süleyman Soylu, yüzde 15,5 öndeyiz diyor, anketi gösteremiyor. Dün de çağrıda bulunduk. Çıkar, anketi göster. Kim yapmış, nerede yapmış, kaç kişiyle yapmış, ne sonuç çıkmış?"


'KOY SANDIĞI ÇIK KARŞIMIZA'

"Süleyman Soylu benim gördüğüm bir anket, diyor" ifadelerini kullanan Özel, şöyle devam etti:

"Hadi yiğitsen açıkla, yüzde 15,5 şimdi yalandan bir anket yapmaya başlar. Bütün anketlerde aksineyken yalanın buçuklusunu söyleyeyim diyen, 'inanan olur' diye söyleyen Süleyman Soylu, varsa cesaretin hani çok üst perdeden konuşuyorsun ya herkesi tehdit ediyorsun ya hadi bakalım koy sandığı çık karşımıza. Geçen sene bütçede’ Ohh oh’ yapıyordun ya şimdi sana ohh muhalefete düşüyorsun ohh, iktidarı kaybediyorsun ohh, herkes rahat nefes alacak Süleyman Soylu.”

​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş'ta katıldığı AKP Danışma Meclisi Toplantısı'nda, konuştu. Anket tartışmalarına değinen Soylu, "Yeni Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan siyaset felsefesi var. Şunu altını çizerek söylüyorum; bu ayda, geçen ayda, bir önceki ayda CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5" demişti.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol