birgün

6° AÇIK

SİYASET 28.11.2019 11:28

Soylu'dan Alevi ailenin evinin işaretlenmesiyle ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Çalıştayı'nda konuştu

Soylu'dan Alevi ailenin evinin işaretlenmesiyle ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir’de düzenlenen “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum” konulu çalıştayda konuştu.

İzmir'de Alevi ailenin evinin işaretlenmesiyle ilgili konuşan Soylu, "O eve yapılan işareti, kendi evime yapılmış işaret olarak görüyorum. Arkadaşlarımız o kişiyi bulacaktır. İçişleri Bakanlığı olarak bizatihi tarafız bu olaya hukuken de tarafız. Adaletin önüne o kişi çıkacak ve bunun bedelini ödeyecek" dedi.

'ÇOK CİDDİ BİR GÖÇMEN BASKISI ALTINDAYIZ'

Şu an için ülkelerine geri dönen Suriyelilerin sayısı 370 bin olduğunu belirten Soylu, "Birileri yeterli bulmayabilir ama önemli olan, bu akışın bir şekilde vücut bulmuş olmasıdır. Öte yandan çok ciddi bir düzensiz göçmen baskısı altındayız ve bu durum giderek artıyor. 2016 ve 2017, 175 bin ve 176 bin, 2018'de 268 bin. Şu an ne kadar biliyor musunuz, geçen cuma rakamları 405 bin, şimdi 420 bin ile 430 bin arasında" diye konuştu.

11 IŞİD'Lİ FRANSA'YA GÖNDERİLECEK

Türkiye’de tutuklu bulunan IŞİD’lilere ilişkin de açıklama yapan Soylu, "11 Fransız vatandaşı DEAŞ'lıyı Aralık ayının hemen başında Fransa'ya gönderiyoruz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız