birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.07.2021 13:55

Soylu'dan Bahçeli'ye: Güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum. Allah razı olsun" dedi.

Soylu'dan Bahçeli'ye: Güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine destek çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Devletimizin terörle mücadele azim ve kararlılığına,kahraman güvenlik güçlerimize,edeben ifade ederim ki şahsıma ve mücadele arkadaşlarıma, büyüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sn.Dr. Devlet Bahçeli’ye güven ve inancı için minnet ve şükran duyuyorum. Allah razı olsun" dedi.

BAHÇELİ NE SÖYLEMİŞTİ?

Son günlerde istifa edeceği yönünde iddialar çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek veren Bahçeli, "Kim demiş Sayın Soylu yalnız diye? Hakkında ne söylenirse söylensin, hayasız tezviratlara aldırış etmemiz mümkün değildir. İtibar suikastını kabul etmiyoruz" demişti.

Grup toplantısında yaptığı açıklamada Bahçeli, Soylu'yu ve hükümeti bundan önce desteklediklerini, bundan sonra da destekleyeceklerini belirterek, şunları söylemişti:

"Terörle mücadeleyi dağda, taşta yürüten devletimizi ön şartsız destekledik, bundan sonra da destekleyeceğiz. Bizim bu tür tahrik ve tacizlere karnımız toktur. Biz MHP'yiz, biz Cumhur İttifakı'yız. Bilinmelidir ki bu aziz vatan hepimizindir, Türkiye'nin yıkıma sürüklenmesini önlemek hepimizin görevidir. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır, bütün vatandaşlarımızın Allah'ın bir emanetidir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol