birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 01.07.2020 08:08

Soylu'dan Bakan Albayrak'a yapılan yorumlara ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğu ile ilgili sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşım yapanların gözaltına alındığını bildirdi. Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Söz, çocuklara böyle kirli bir dünya bırakmayacağız" diye yazdı

Soylu'dan Bakan Albayrak'a yapılan yorumlara ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni doğan çocuğuyla ilgili, sosyal medyada hakaret içerikli bir paylaşım yapan E.B.'nin, Mersin’de gözaltına alındığını duyurdu.

Soylu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Aile, anne, eş, çocuk duygusundan yoksun şeytanlaşmışlar, sabaha kadar savcı ve polisler marifetiyle gözaltına alındı. Sosyal medya hesaplarının bir bölümünün yurt dışından ve FETÖ'cü olması yine tespitimiz. Söz, çocuklara böyle kirli bir dünya bırakmayacağız."

NE OLMUŞTU?

Berat Albayrak'ın dördüncü kez baba olduğunu sosyal medyada duyurmasının ardından paylaşım yapan E.B., "Hani karısı kovmuştu evden, bu çocuk kimden?" diyerek Esra Albayrak'a hakaret etmişti.

Söz konusu paylaşımı yaptığı tespit edilen E.B., Siber Suçlarla Mücadele Daire ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Sorgusu süren E.B.'nin bugün adliyeye sevk edileceği öğrenilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız