birgün

30° AZ BULUTLU

Soylu'dan 'hukuk dersi': Sen binayı gece yık, mahkeme kararı arkandan gelsin

Kadın Muhtarlar Derneği’nin kongresinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız kızmaz” diyerek 2014 yerel seçimlerinden bir hikaye anlattı. Soylu’nun anlattığı hikayeye göre Erdoğan, bir büyükşehir belediyesi listesinde erkekler yerine kadınları tercih ediyor. Soylu ayrıca metruk binaların 'uyuşturucu için kullanıldığını' söyleyerek, "Muhtarlarımız diyor ki 'Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.' Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" dedi.

GÜNCEL 26.10.2021 12:22
Soylu'dan 'hukuk dersi': Sen binayı gece yık, mahkeme kararı arkandan gelsin
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

Soylu, “15 Temmuz'a kadar kadın kaymakam sayısı 35'ti, şimdi 85. Yakında alacaklarımızla birlikte inşallah 100'ü aşacağız. Bu mülki idare hayatında bir devrimdir. Her birini yapana kadar canım çıkmaktadır” diyerek, hükümetin kadınların siyasette yer almasına önem verdiğini iddia etti.

Öte yandan Soylu, “Size bir hikayemi anlatayım mı, İnşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz” diyerek 2014 yılı seçimlerindeki bir anısını anlattı. Soylu şu ifadeleri kullandı:

“Size bir hikayemi anlatayım mı, İnşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz. 2014 yılı seçimleri... Bir büyükşehir belediye başkanı adayımız listede kadınlara çok az yer vermiş. Nereden bilsin Cumhurbaşkanımızın kulağına gideceğini. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda şu ilin listesini verir misiniz dedi. Listede 1 erkek, 2 erkek, 3 erkek, 4 erkek, 5 erkek... 5 erkeğin adını çıkarıp kadın ekleyin dedi. Bu listeyi kim yazdı dedi. Ben hakkımı kadınlardan yana kullanıyorum dedi. Oluşturmak istediğimiz farklı bir iklim var. Sosyal alanda kadınların daha çok söz sahibi olmasının önünü açmak istiyoruz.”

"METRUK BİNALARI YIK, MAHKEME KARARI ARKAMIZDAN GELSİN"

“Uyuşturucuyla mücadelede çok önemli bir yol katettik” diyen Soylu, metruk binalarla ilgili aldıkları önlemleri sıraladı.

“Hepinizden ricam bu konuda cesaretli olalım. Her bir çocuğumuzun orada zehirlenmesi bizim için kabustur” diyen Soylu, muhtarlara mahkeme kararlarıyla ilgili şunları söyledi:

“110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki 'Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.' Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Çünkü o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara 'Bu binayı ne yapacaksın.' Muhtar 'mahkeme kararı var yıkamayız' diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol