birgün

24° AZ BULUTLU

Soylu'dan 'İsrailli çift' açıklaması: Mahkemeler kendi kararlarını vereceklerdir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin fotoğraflarını çektikleri için 'casus oldukları' iddiasıyla tutuklanan İsrailli çift hakkında açıklama yaptı. Soylu, "Bundan sonrası mahkeme safahatınındır" dedi.

GÜNCEL 16.11.2021 13:54
Soylu'dan 'İsrailli çift' açıklaması: Mahkemeler kendi kararlarını vereceklerdir
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen Moğolistan Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Soylu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun görsellerini çektikleri belirtilen İsrailli çift ile ilgili konuştu.

Türkiye-İsrail arasında diplomatik krize neden olan ve 'casus oldukları' iddiasıyla tutuklanan Mody ve Natali O. çiftiyle ilgili konuşan Soylu şunları söyledi:

"Bundan sonrası mahkeme safahatınındır. Çünkü burada siyasal ve askeri bir suç diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Bu değerlendirme ile birlikte mahkemeler ilerleyen süreçlerde kendi kararlarını vereceklerdir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol