birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 11.05.2021 09:46

Soylu gazeteleri hedef almayı sürdürüyor: Şimdi de Cumhuriyet!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 Nisan’da BirGün’ü, 8 Mayıs’ta da Sözcü ve Karar gazetelerini hedef aldıktan sonra bu kez de Cumhuriyet gazetesini hedefine koydu.

Soylu gazeteleri hedef almayı sürdürüyor: Şimdi de Cumhuriyet!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteleri hedef almayı sürdürüyor. Geçen haftalarda önce gazetemiz BirGün’ü, ardından Sözcü ve Karar gazetelerini hedef alan Soylu, bugün de Cumhuriyet gazetesini hedefine koydu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in itirafları ardından ortaya çıkanları “Derin İlişkiler” ifadeleriyle manşetine taşıyan Cumhuriyet gazetesi hakkında kişisel Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan, “Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir” dedi, “Hesabını hukuk önünde vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinin bugünkü manşeti şöyle:

soylu-gazeteleri-hedef-almayi-surduruyor-simdi-de-cumhuriyet-874505-1.

Soylu, Cumhuriyet gazetesini böyle hedef aldı:

İçişleri Bakanı Soylu, 30 Nisan’da görevinden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la ilgili bir haber nedeniyle “PKK’lı BirGün Gazetesi” ifadeleriyle gazetemizi hedef almıştı.

8 Mayıs günü de Sözcü ve Karar gazetelerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik haberleri üzerinden hedef alan Bakan, “Yalan söylemeyi iftira atmayı demokrasi olarak tarif eden, tüm kavramları iğdiş eden hastalıklı zihniyet...” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol