‘Muhalefeti karalama kampanyası’na devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu kez de “Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var” dedi.

Kaynak: DHA
Soylu hızını alamadı: Hani LGBT+Q diyorlar ya, onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var
Fotoğraf: DepoPhotos

Seçim çalışmalarına kendi ürettiği tuhaf söylemlerle devam eden İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, uyduruk iddialarını bir üst noktaya taşıdı, “Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var” ifadelerini kullandı.

Bakan Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da STK Başkanlarıyla kahvaltı programına katıldı.

"Son 12 yıldır Türkiye'de hep beraber bir takım olaylar yaşıyoruz. Yaşadığımız olaylar çok açık ve net.  Bunu hep beraber yaşıyoruz, görüyoruz” diyerek sözü Gezi Direnişi’ne getirdi. “Beraber yaşadık bu Gezi olaylarını. Gezi olaylarında Türkiye'de bu ülkenin başbakanına o gün neredeyse sivil muhtıra verildi” diyen Soylu, “Denildi ki siz bu ülkede eğer başbakanlık yapmak istiyorsanız Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapmayacaksınız. Siz eğer bu ülkede başbakanlık yapmak istiyorsanız Marmaray'ı, Avrasya'yı, Osman Gazi'yi ve Kuzey Marmara Otoyolu'nu yapmayacaksınız. Siz bu ülkede başbakanlık yapmak istiyorsanız Taksim'de cami yapmayacaksınız. Eğer Ayasofya'yı bilselerdi onu da metnin içerisine muhakkak eklerler, ilave ederlerdi" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, Gezi Direnişi gibi hadiselerin Türkiye’ye büyük maliyet oluşturduğunu ve zarar verdiğini savunarak "Türkiye geçmişte de kendi arabasını yapmaya çalıştı ama yaptırmadılar. Türkiye geçmişte de kendi uçağını yapmaya çalıştı. Şimdi Hürjet'i yapmaya çalıştığı gibi. Milli muharip uçaklarını yapmaya çalıştığı gibi geçmişte de yapmaya çalıştı. Ama bu bir iradeydi. Yaptırmadılar. Daha doğrusu bir kısmını yaptılar. Bir kısmını toprağa döndürdüler. Bir kısmını da soba fabrikası yaptılar. Biz bunun her biriyle karşı karşıya kaldık. Türkiye bir taraftan önüne çıkan setlerle mücadele etti. Maliyetlenmelerle mücadele etti. Bir taraftan da altyapısını yaptı. Tam 100 yıllık altyapımızı tamamladığımızı burada ifade etmek isterim. Elbette yapılacak işler vardır. Altyapı ne demektir? Yoldur. Altyapı ne demektir? Limandır. Altyapı ne demektir? Havalimanıdır. Altyapı ne demektir? Üniversitedir. Altyapı ne demektir? Kendi enerjini kendin bulabilme kabiliyetini ve millete verebilmektir" diye konuştu.

"Tayyip Erdoğan bu ülkede demokrasinin tıkalı bütün damarlarını açmıştır” iddiasında da bulunan Soylu, “Demokrasi için kapalı olan bütün damarlar açılmıştır. Bugün herkes kendisini ifade ediyor Türkiye'de. İfade edemeyen yok. Dindar ben dindarım diyor, başörtülüsü öğretmen olamıyordu. Öğretmen oldu" diye konuştu.

Soylu, konuşmasının devamında daha da tuhaf iddiaları gündeme getirdi:

"Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelsin? Benim ülkemde erkekle erkeğin, kadınla kadının evlenmesini istemiyorum arkadaş. Ben istemiyorum. Billboardlara asıp da biz cinsel yönelimin bütün tercihlerini yerine getireceğiz demek var ya, erkekle erkeğin kadınla kadının, daha öte giderek midenizi bulandırmak istemem. Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var. Yani bunlar tamamen Amerika'nın ve Avrupa’nın güdümüne girmişler. Çünkü son cümlem şudur: Avrupa ve Amerika tek tip insan istiyor. Televizyonlardan beslediği tek tip bir dine tabi oldukları, evrensel hukuk diyorlar ya,  evrensel tek bir dine tabi oldukları, cinsiyetsiz oldukları, hiç kimsenin aile yapısı içerisinde olmadığı tek tip insan modeli istiyor. Biz bu modele evet diyemeyiz. Bu kadar basit.”