birgün

6° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 03.01.2021 16:07

Soylu’nun askerlerle yer sofrasındaki fotoğrafı gündemde: Masa mı yoktu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerde yemek yerken askerlerle verdiği fotoğrafa sosyal medyadan tepki geldi.

Soylu’nun askerlerle yer sofrasındaki fotoğrafı gündemde: Masa mı yoktu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılına Van'ın Çatak ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Jirka bölgesinde yer alan Belbuka Kalekol Üs Bölgesi Komutanlığında girdi. Bakan Soylu burada askerlerle vakit geçirirken, hep birlikte yemek de yedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun askerlerle birlikte yerde yemek yerken verdikleri fotoğraf, sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

CHP eski milletvekili Hüsnü Bozkurt, “1967-1987 tam 20 yıl giydim o ŞANLI üniformayı.Hiç böyle YERDE yemek yemedim,yiyeni de görmedim.1974 Kıbrıs H. günlerinde İpsala’da çadırlı ordugâhda bile bütün karargâh yemekhane çadırında portatif masalarda, portatif sandalyelere oturarak yedik 3 öğün yemeğimizi. Bu nedir?” diyerek fotoğrafa tepki gösterirken, Tuğamiral iken ordudan FETÖ gerekçesi ile istifa eden Türker Ertürk ise, “Gerçekten masa mı yoktu? Yoksa halkı kandırmak ve istismar etmek için pazarlama (marketing) tekniği olarak mı yaptınız?” ifadeleriyle fotoğrafa tepki gösterdi.

İşte sosyal medyada konuyla ilgili bazı mesajlar:

soylu-nun-askerlerle-yer-sofrasindaki-fotografi-gundemde-masa-mi-yoktu-824284-1.

soylu-nun-askerlerle-yer-sofrasindaki-fotografi-gundemde-masa-mi-yoktu-824285-1.

soylu-nun-askerlerle-yer-sofrasindaki-fotografi-gundemde-masa-mi-yoktu-824286-1.

soylu-nun-askerlerle-yer-sofrasindaki-fotografi-gundemde-masa-mi-yoktu-824287-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol