birgün

24° AÇIK

Soylu'nun danışmanı hedef aldı, Akif Beki yanıt verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Karar yazarı Akif Beki’yi, “Bizim mahallemizin ekmeğini yiyip karşı mahalledeki arkadaşların kucağına oturdu” ifadeleriyle hedef aldı, Beki yanıt verdi.

GÜNCEL 07.05.2022 17:41
Soylu'nun danışmanı hedef aldı, Akif Beki yanıt verdi
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski basın sözcüsü, Karar gazetesi yazarı Akif Beki için "İsmail Saymaz ve İmamoğlu'nun kucağına oturdu" ifadesini kullandı. Yıldırımhan, Beki'nin eşi Eda Beki'nin bir konser için İBB'den ödeme aldığını gösterdiğini ileri sürdüğü bir belge yayınladı. Beki ise Yıldırımhan’ın tweetlerine Twitter’dan yanıt verdi.

Bakan Soylu'nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine katılan Erdoğan'ın eski basın sözcüsü, Karar yazarı Akif Beki'yi hedef aldı.

Mazhar Yıldırımhan'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Şahsiyet ve onurunu menfaatleri ile takas eden çok insan tanıdık. Ama bizim mahallemizin suyunu ve ekmeğini yiyip de karşı mahalledeki arkadaşların kucağına oturana da şahit olduk. Çok kahredici bir tablo. Yıllarca @RTErdogan gibi bir lidere basın sözcülüğü yaptıktan sonra,

Bu tablo savrulmanın, ilkesizliğin, kişisel hırslar ve nefretler üzerinden kimlerin kucağına tebessümle oturmak zorunda kalındığının acı ve ibretlik tablosudur. Üzülsek mi acısak mı bilemedim!...

R. Tayyip Erdoğan'ın uçağından inip kendi ilkelerinden vazgeçmeyen İsmail Saymaz'la İmamoğlu'nun kucağına oturan Akif Beki'nin eşi de İBB'nin ballı ihalelerinden payını aldı. Ne diyordu İmamoğlu İstanbul nimet nimet köşelerinde mangalda kül bırakmayıp, nimete ballı nimete dadanmak!"

Akif Beki, Yıldırımhan’ın ifadeleri üzerine Twitter hesabından yanıt verdi.

Beki, “Üslubu beyan, ayniyle insan. Vah zavallı vah. Haza sahiplerini, kendini bu hırtlığa ve paçozluğa temsil ettiren herkesi anlatıyor. İyice zıvanadan çıktılar” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol