TRT’de 12 gün boyunca yapılacak Muharrem ayına özel üç ayrı programa katılacak Alevi isimler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı diş hekimi Ali Arif Özzeybek tarafından mülakata çağrıldı.

Soylu'nun danışmanı, TRT'ye çıkacak Alevileri mülakata çağırdı

TRT’nin her yıl hazırladığı Muharrem ayı için bu yıl da üç ayrı program hazırlanması planlandı. Ancak bu yıl bir ilke imza atıldı.

Cumhuriyet'in haberine göre, programlara katılacak Alevi akademisyen, yazar ve dedeler için ilk kez mülakat yapıldı. Alevi toplumundaki kabul görmüş isimler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığını yapan ve asıl alanı diş hekimliği olan Prof. Dr. Ali Arif Özzeybek tarafından mülakattan geçirildi.

Mülakata çağrılan Alevi akedemisyenlerden bazıları gitmeyi reddederken bazıları da “Biz çıkmazsak İlahiyatçıları bizim adımıza çıkaracaklar” diye konuştular.

TRT’de yayımlanan Diyanet programlarına katılan ilahiyatçılar ise mülakattan geçirilmediği bildiriliyor. Özzeybek’in FETÖ ile yakın muhabbeti olduğu belirtiliyor. Hüseyin Gülerce ve Ekrem Dumanlı ile ilişkileri ortaya çıkan Özzeybek, bir söyleşisinde Numan Kurtulmuş’un partisinden de davet aldığını belirtmişti.