birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 19.01.2021 12:11

Soylu, saldırılara dair konuştu: Tepkisel

Gelecek Partisi ve İYİ Parti’ye yakın isimlere yapılan saldırıları değerlendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayların ‘tepkisel’ olduğunu söyledi. Soylu, terörle mücadele başarılarından bahsettikten sonra ise, “Yine bize güvenin diyeceğim ama pek çok kişi huzur içinde yaşamayı unuttu sanırım” dedi.

Soylu, saldırılara dair konuştu: Tepkisel

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu ve Ülkü Ocakları eski Başkanı Avukat Afşin Hatipoğlu’na yönelik saldırıların ‘tepkisel’ olduğunu söyledi.

Soylu, saldılar hakkında yandaş Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur’a konuştu.

Soylu’nun sözlerini, “O da Selçuk Özdağ ve Orhan Uğuroğlu’nun uğradığı saldırıların tıpkı Semih Yalçın gibi tepkisel olduğunu ifade etti ve yargı önüne çıkarılacaklarını söyledi” ifadeleriyle aktaran Uğur, İçişleri Bakanı’nın açıklamalarının devamını şöyle aktardı:

“Ayhan Sefer Üstün’e yönelik saldırının ticari sebeplerle olduğunu, Avukat Afşin Hatipoğlu’nun ise çok kişisel nedenlerle (hukuki sorun olabilir diye anlatamıyorum) saldırıya uğradığını ifade etti.”

“Bir kere şunu bilmenizi istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti, özel olarak Bakanlığım, Emniyet Teşkilatımız, istihbaratımız ve her kademeden polisimiz, kesinlikle uçan kuştan haberdar olmakta. Önce herkesin içi rahat olsun” diyen Soylu, “Bize güvensinler. En ufak bir hareketlilik bizim gözümüzden kaçmaz. Mesela Boğaziçi’ndeki olay üzerine de pek çok kişi aynı şüpheleri dile getirdi. Biz zaten bu tarz bir hareketlilik olsa hemen fark ederiz ve gereken tedbirleri alırız demiyorum bakın. Tedbirlerimiz ve planlarımız zaten hep hazır” ifadelerini kullandı.

SOYLU: PEK ÇOK KİŞİ HUZUR İÇİNDE YAŞAMAYI UNUTTU SANIRIM

Uğur, konuşmanın devamını ise şöyle aktardı:

“Sayın Bakan’ın dedikleri kuşkusuz çok doğru ve rahatlatıcıydı. Ama sürekli işkillenmenin, kırmızı alarmda olmanın bir anlamda toplumun çeşitli kesimlerince hükûmeti de uyarıcı bir görev olarak davranış biçimine dönüştüğünü söyledim. Süleyman Bey, biraz da terörle mücadelede gelinen ve hepimiz tarafından yakından izlenen başarıları özetledikten sonra gülerek ‘Yine bize güvenin diyeceğim ama pek çok kişi huzur içinde yaşamayı unuttu sanırım’ dedi.”

Ne kadar doğruydu bu sözler. İnanın huzur içinde yaşamayı unuttuk belki de.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol