birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Soylu: Taksim saldırısı şüphelilerinden biri iade edildi

Süleyman Soylu, Taksim'de meydana gelen bombalı saldırının şüphelilerden Bilal Hassan'ı 'yurtdışına kaçıran ekipten Hazni Gölge'nin' Bulgaristan'dan iade edildiğini söyledi.

GÜNCEL 10.01.2023 23:52
Soylu: Taksim saldırısı şüphelilerinden biri iade edildi
Abone Ol google-news

Katıldığı canlı yayında Taksim saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilal Hassan’ı yurtdışına kaçıran kişinin Bulgaristan'da yakalandığını ve teslim alındığını söyledi.

Soylu, programda Taksim'de 13 Kasım'da meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin bir gelişme olduğunu söyleyerek saldırının planlayıcılarından olduğu öne sürülen Bilal Hassan'a ilişkin şöyle konuştu:

"Bilal Hassan'ı Edirne'den alıp yurt dışına kaçıran ekipten bir kişinin Bulgaristan'da olduğunu tespit ettik. Onu istedik. Bu akşam 18:00 sıralarında onu bize Edirne'de teslim ettiler."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol