birgün

26° AZ BULUTLU

Soylu, TÜİK'e alınmayan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı; CHP'den yanıt geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladı. Soylu, "Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez" dedi. CHP'li Engin Özkoç, Soylu'ya yanıt vererek, "Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray'ın tetikçisi olur" ifadelerini kullandı.

SİYASET 03.12.2021 11:38
Soylu, TÜİK'e alınmayan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı; CHP'den yanıt geldi
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu; suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor" iddiasında bulundu.

Soylu, şöyle devam etti: "Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir."

CHP'DEN YANIT: "SARAY'IN TETİKÇİSİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Süleyman Soylu'nun paylaşımına yanıt verdi.

Soylu'nun paylaşımını alıntılayan Özkoç, "Devletin kapıları milletin temsilcilerinin yüzüne kapanmaz! Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray'ın tetikçisi olur..." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada TÜİK'ten randevu istediğini ancak verilmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, TÜİK'in resmi Twitter hesabını da etiketleyerek, "Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun gittiği TÜİK, kapılarını açmadı.

Burada açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK'in devlet kurumu olmaktan çıktığını bir Saray kurumu haline dönüştüğü vurgusunu yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol