birgün

21° AÇIK

Soylu'ya soruldu: Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edildi mi?

CHP'li Ali Mahir Başarır, "Söylentilere göre 2017 yılında da yandaş gazeteci Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilmiş" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilip edilmediğini soran Başarır, Bakan Soylu'nun soruşturmaların selameti açısından istifa etmesi gerektiğini söyledi.

GÜNCEL 19.05.2021 16:56
Soylu'ya soruldu: Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edildi mi?
Abone Ol google-news

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilip edilmediğini sordu. Başarır, “Eşinden şiddet gören kadınlarımız, tehdit alan vatandaşlarımız koruma alamazken bu isimlerin ayrıcalığı ne ki koruma polisi tahsis ediliyor?” dedi.

Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na konuyla ilgili dört soru önergesi verdiğini bildirdi.

Hadi Özışık’a koruma verilip verilmediğinin açıklanmasını isteyen Başarır, şunları söyledi:

“Söylenilenlere göre, 2017 yılında da yandaş gazeteci Hadi Özışık’a koruma polisi tahsis edilmiş. Hadi Özışık’a da organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e verildiği gibi koruma polisi tahsis edilmiş midir? Verilmişse hangi nedenlerden ötürü verilmiştir? Süleyman Soylu bu soruları yanıtlamalı. Eşinden şiddet gören kadınlarımız, tehdit alan vatandaşlarımız koruma alamazken bu isimlerin ayrıcalığı ne ki koruma polisi tahsis ediliyor? Türkiye Cumhuriyeti’nin kolluk güçleri, 84 milyonu korumakla mı yoksa iktidara yakın gazeteci, iş adamı, organize suç örgütü liderlerini korumakla mı görevli? Tüm bu iddialar ve belgeler, ‘Parti Devleti’ olduğumuzun bir göstergesidir. Süleyman Soylu, savcılığa suç duyurusunda bulunsa bile hala görevde. Sen o koltukta oturdukça, bu olaylar şeffaf bir şekilde araştırılamaz. Soruşturmaların salahiyeti açısından Süleyman Soylu istifa etmelidir.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol