birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 13.04.2021 09:23

Sözleşme süreci tıkandı, BEDAŞ işçisi sokağa çıktı

Sözleşme süreci tıkandı, BEDAŞ işçisi sokağa çıktı

EMEK SERVİSİ

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Türkiye Elektrik, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İş) arasında süren toplu iş sözleşme sürecinin Yüksek Hakem Heyeti’ne kalması nedeniyle sendikada örgütlü işçiler BEDAŞ Genel Müdürlük binası önünde eylem yaptı.

BEDAŞ'ın İstanbul Çağlayan'da bulunan genel müdürlüğü önünde bir araya gelen yüzlerce işçi şu açıklamayı yaptı: “BEDAŞ toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz işverenin olumsuz tutumları nedeniyle uyuşmazlıkla sonuçlandığından, süreç Yüksek Hakem Kurulu’na bırakılmıştır. Haklarımızın geriye götürülmek istenmesinden dolayı haklı mücadelemiz devam edecektir.”

Bir BEDAŞ işçisinin eşi ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ben bir BEDAŞ çalışanı eşi olarak sizlere destek olmaktan gurur duyarım. Gerçekten almış olduğunuz maaşlar yapmış olduğunuz işlere, harcadığınız emeğe kesinlikle değmiyor. Çok tehlikeli bir işte çalışmanıza rağmen hakkınız olanı vermiyorlar. Sonuna kadar arkanızdayız” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol