birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

Spor Güvenliği Çalıştayı sona erdi

SPOR 27.10.2017 17:12
Spor Güvenliği Çalıştayı sona erdi
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde 26-27 Ekim tarihlerinde Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkez'inde düzenlenen Spor Güvenliği Çalıştayı sona erdi.
TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda iki gün süren çalıştaya, TFF Hukuk, Mali İşler, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play'den Sorumlu Başkanvekili Hüsnü Güreli, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Spor Genel Müdür Yardımcıları Murat Kocakaya ve Dursun Türk, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zükfikaroğlu, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanı Cüneyt Ünal, Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Protokol ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ender Sevim ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakim Yakup Moğul katıldı.

Çalıştayda Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun konuyla ilgili profesyonelleri, EGM Güvenlik, Siber Suçlarla Mücadele, Medya Protokol-Halkla İlişkiler, Özel Güvenlik Dairesi Başkanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı temsilcileri ile Süper Lig ve TFF 1. Lig takımlarının bulunduğu 23 ilin Müsabaka Güvenlik Amirleri-Spor Güvenliği Şube Müdürleri de yer aldı.

Çalıştayda; Müsabaka öncesi, esnası ve sonrasına yönelik güvenlik tedbirleri, özel güvenlik tedbirlerinin verimliliği, eğitimi, geliştirilmesi ve yasal düzenlemeleri, İl ve ilçe spor güvenliği toplantısı ile eşgüdüm toplantılarının verimliliği ve yaptırımları, 6222 sayılı Kanun çerçevesinde soruşturma ve cezai yaptırım uygulamaları, spor tesisleri altyapısı, e-bilet ve akreditasyon, protokol, basın, engelli, görevli ve misafir seyirci girişleri konuları ele alınarak değerlendirildi.

Belirtilen konular hakkında, katılımcılar tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, mevzuat değişikliği ihtiyacı olan konular belirlenmiş, uygulamada yaşanan aksaklıkların giderilmesi ve sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine yönelik paydaşların önümüzdeki süreçte yapması planlanan konular hakkında görüşmeler yapıldı.

Ayrıca, yapılan karşılıklı görüşmelerde, yaşanan aksaklıklar ve talepler dile getirilerek, her paydaşın kendi görev alanıyla ilgili çalışmaların hızla hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Bunun yanı sıra; kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalara devam edilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol