birgün

6° KAPALI

TEKNOLOJİ 07.10.2019 15:10

Spotify iOS 13 için yeni özellikler ile güncellendi

Spotify iOS 13 için yeni özellikler ile güncellendi

Spotify iOS 13 için yepyeni özellikler ile güncellendi. Spotify artık Siri ile çalışabiliyor.

Apple ile Spotify’ın arası Siri yüzünden açılmıştı. Spotify, Apple’ın Apple Music‘i ön plana çıkarmak için kendilerine haksızlık ettiklerini dile getirmiş ve bu iddialara Apple cephesinden yalanlama gelmişti. İki firma arasındaki gerginlik bugün gelen güncelleme ile tatlıya bağlanmış gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi iOS 12 ile uygulamaları Siri ile kontrol edebiliyordunuz. Ancak "Hey Siri Spotify’dan şu albümü çal" dediğinizde bu bir işe yaramıyordu. Spotify 8.5.26 sürümü ile artık Siri ile uygulamayı bu şekilde kullanabileceksiniz. Bu özelliği; Airplay aracılığıyla iPhone, iPad, Carplay, AirPods ve HomePod‘da kontrol edebileceksiniz.

Güncelleme ile ayrıca iOS 13’te düşük veri modunu açtığınızda Spotify’da da otomatik olarak düşük veri modu açılıyor. Son olarak nihayet Apple TV’de Spotify’ı kullanabiliyorsunuz. Bunun için; tvOS App Store’dan uygulamayı indirin veya yüklemek için tvOS ayarlarında “uygulamaları otomatik olarak yükle” seçeneğini etkinleştirin.

Kaynak:Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız