birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 18.11.2019 09:45

Spotify uzun yolculuklar için çalma listesi oluşturuyor

Spotify uzun yolculuklar için çalma listesi oluşturuyor

Özel çalma listeleri denilince akla ilk gelen platformlardan Spotify uzun yolculuklar için yeni bir deneme yapıyor. Şirket kullanıcılarına çok daha keyifli ve kişisel bir hizmet sunmak istiyor.

Seyahat edildiği sırada özel çalma listelerinin hazırlandığı servise “soundtrack your ride” denilecek. Kuruluş tarafından özel olarak geliştirilen bu sistem sayesinde gideceğiniz mesafe ölçülecek ve mevcut saate göre şarkı listesi hazırlanacak. Spotify sırf bunu sağlayabilmek için Google Haritalar ile ortaklık kurdu.

Platform tarafından geliştirilen bu yeni sistem bazı aşamalardan oluşuyor. Öncelikli olarak şirket sizlere 5 soru soruyor. Bunun hemen ardından yolculuğun kimlerle yapıldığını söylüyorsunuz.

Diğer aşamalarda ise hoşlandığınız müzikler gibi bazı bilgiler vermeniz gerekiyor. Ayrıca son olarak seyahat ederken tercih edeceğiniz yegane şarkı cevabını da ifade etmeniz şart. Böylece Spotify sizler için son derece uygun bir çalma listesi hazırlıyor. Gelen bilgilere göre çalma listesinde sorulan soruların cevapları sadece 6 seçenekten oluşuyor.

Yapılan testlerde 50 saati aşkın yolculuklarda bile Spotify tarafından başarılı bir şekilde çalma listesi hazırlandığı görüldü. Bu sistem şimdilik sadece ABD’ye çalışıyor.

İlerleyen zamanlarda Türkiye gibi dünyanın diğer ülkelerine de bu özellik getirilecek.

Kaynak: Donanım Günlüğü

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız