Sri Lanka’daki saldırılarda ölenlerin sayısı 290’a yükseldi

22.04.2019 10:55 DÜNYA
Sri Lanka’da dünkü Paskalya törenleri sırasında kilise ve otellere yönelik düzenlenen bombalı saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısı arttı. Avustralya Yayın Kurumunda yer alan habere göre, saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 290’a çıktığı, yaralı sayısının ise 500’ün üzerinde olduğu kaydedildi. Saldırıların ardından yapılan operasyonlarda 24 kişinin yakalandığını duyuran güvenlik birimleri, saldırıları düzenleyenler konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı. Sri Lanka’da […]

Sri Lanka’da dünkü Paskalya törenleri sırasında kilise ve otellere yönelik düzenlenen bombalı saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısı arttı.

Avustralya Yayın Kurumunda yer alan habere göre, saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 290’a çıktığı, yaralı sayısının ise 500’ün üzerinde olduğu kaydedildi.

Saldırıların ardından yapılan operasyonlarda 24 kişinin yakalandığını duyuran güvenlik birimleri, saldırıları düzenleyenler konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı.

Sri Lanka’da dün sabah saatlerinde Kochchikade’de St. Anthony’s, Katana’da St. Sebastian ve Batticaloa’da bir kilise ile başkent Kolombo’da beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo’nun banliyösü Dehiwala’da hayvanat bahçesi yakınında, yine Kolombo’nun Dematogoda banliyösünde patlamalar meydana gelmişti.

Dışişleri Bakanlığı, saldırılarda 27’si yabancı uyruklu 207 kişinin hayatını kaybettiğini, 450 kişinin yaralandığını bildirmişti.