birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.08.2021 17:06

Staj gördüğü otelde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Burak'ın babası: Tek talebim adalet

Antalya’daki Rixos Otel’de zorunlu stajını yaparken şüpheli şekilde hayatını kaybeden 16 yaşındaki Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş, Çağlayan Adliyesi önünden seslendi: "Tek talebim adalet."

Staj gördüğü otelde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Burak'ın babası: Tek talebim adalet

Damla SÜRGÜLÜ

Antalya'da Fettah Tamince'nin sahibi olduğu Rixos Otel’de staj yaparken, otelin havuzunda ölü bulunan 16 yaşındaki Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş'ın adalet mücadelesi sürüyor. Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Murat Oğraş, katillerin belli olmasına rağmen 10 yıldır adalet sağlanmadığını söyledi.

"Adalet istiyoruz" pankartının açıldığı açıklamada konuşan Oğraş, şöyle konuştu:

"Oğlum katledilğinde dönemin Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve Asayiş Şube Müdürü Nurullah Güler tarafından cinayet örtbas edilmeye çalışıldı. Verdiğim mücadele sonucunda bunu başaramadılar; oğlumun dosyası şüpheli olarak kayıtlara geçti ve hâlâ kasten öldürme suçlamasıyla devam ediyor. Dosyasının verildiği ilk savcı dosyayı açmadan, hiçbir şey yapmadan emekli oldu. İkinci savcı dosyayı olduğu gibi ulusal kriminal büroya gönderdi. İlk etapta delilleri kasti olarak kararttılar. Savcı ve polis olay yerindeyken şüpheliler delillere rağmen oğlumun telefonunu yok ettiler. Görgü tanığı da var hâlâ 10 yıldır adalet sağlanamamakta."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol