birgün

26° AZ BULUTLU

Suç ve Ceza, direnen Afgan kadınlar ile açıldı

KÜLTÜR SANAT 27.11.2021 08:07
Suç ve Ceza, direnen Afgan kadınlar ile açıldı
Abone Ol google-news

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi'nde gerçekleşen açılış töreniyle başladı. Açılış törenine, Niki Karimi, Sahraa Karimi, Dina Duma, Antonija Belazelkoska, Mira Staleva, Reem Saleh, Bohdan Zhuk, Almas Jiwani, Sargun Ali Tont, Zeynep Atakan, Vuslat Saraçoğlu, Levent Erden ve sinema dünyasından birçok isim katıldı. Festival Başkanı Adem Sözüer açılış konuşmasında, “Türkiye’deilk kez hep birlikte hayır diyoruz. Kadına yönelik şiddete hayır diyoruz. Türkiye’de herkesin bir araya gelmesi çok umut verici” ifadelerini kullandı. Pınar Altuğ Atacan ve Hakan Bilgin'in sunuculuğunu üstlendiği programda, tüm direnen Afgan kadınları ve sinemacıları adına Afgan’lı yönetmen Sahraa Karimi’ye 'Onur Ödülü'nü festival direktörü Bengi Semerci verdi.

"Sinema Onur Ödülü" Vuslat Saraçoğlu tarafından Reis Çelik'e, "Akademik Onur Ödülü" Prof. Dr. Fethi Gedikli tarafından Sargun Ali Tont'a, Sinemaya Katkı Ödülü ise Zeynep Atakan tarafından Hülya Uçansu'ya verildi. Tören, Çin’li yönetmen Cao Jinling’in yönettiği “Anima” filminin gösterimi ile son buldu. Festival filmleri 2 Aralık’a kadar Kadıköy Sineması ve Beyoğlu Atlas 1948 Sinemalarında seyirciler tarafından izlenebilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol