birgün

13° PARÇALI BULUTLU

KADIN 07.08.2021 18:22

Sude Akarsu'nun ölümüne ilişkin şüpheli Onur Öztürk tutuklandı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Sude Akarsu'nun başından vurularak yaşamını yitirmesine ilişkin gözaltına alınan Onur Öztürk tutuklandı.

Sude Akarsu'nun ölümüne ilişkin şüpheli Onur Öztürk tutuklandı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Sude Akarsu, evinde silahla vurulmuş halde bulundu. Olayın ardından Sude'nin erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Onur Öztürk tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Topçular Mahallesi'nde, Onur Öztürk isimli erkek, Sude Akarsu'yu başından vurdu.

Silah seslerini duyan yurttaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Sude Akarsu, Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Başından vurulduğu belirlenen Sude Akarsu, daha sonra İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Genç kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Sude Akarsu'nun cenazesi, otopsi incelemesi için Kocaeli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan otopsi incelemelerinin ardından Sude Akarsu'nun cenazesi ailesine teslim edildi. Akarsu'nun cenazesi dün kılınan cenaze namazının ardından Kocaeli Kent Mezarlığında toprağa verildi.

Olayla ilgili Sude Akarsu'nun öldüğü sırada evde bulunan Onur Öztürk polis merkezine götürülerek ifadesi alındı. Sude Akarsu'nun ölümünün şüpheli bulunması üzerine, Öztürk tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol