birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 25.11.2019 12:05

Şule Çet İçin Adalet: Milliyet, özrünü böyle dilemiş

Şule Çet İçin Adalet: Milliyet, özrünü böyle dilemiş

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet’in geçen yıl bir plazanın 20. katından düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmesine ilişkin haberler hala gündemde. Milliyet Gazetesi Çet'in öldüğü gün yaptığı haberde "İki erkekler lüks plazaya girdi sonrası..." başlığıyla verdiği haberler hala tepki çekiyor..

Bugün kadına yönelik erkek şiddetinin sembol isimlerinden olan Şule Çet'i katledilen kadınların fotoğraflarından yapılan bir kolajın ana görseli yapan Milliyet 'Boyun Eğme' manşetiyle çıktı.

Sosyal medyada dikkatlerden kaçmayan bu manşet ile ilgili Şule Çet İçin Adalet adlı Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Milliyet, özrünü böyle dilemiş." denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız