birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 03.12.2018 16:16

Şule Çet'in ölümüyle ilgili iki sanık için müebbet hapis istemi

Şule Çet'in ölümüyle ilgili iki sanık için müebbet hapis istemi

Ankara’da cinsel saldırıyla uğradıktan sonra intihar ettiği süsü verilerek öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, iki sanık için "cinayet", "ırza geçme" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ceza istendi.

Şule Çet'in ölümüyle ilgili şüpheliler Berk Akand ve Çağatay Aksu hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezası istendi.

SAVCI 'CİNSEL SALDIRI VE CİNAYET' DEDİ

Savcılık iddianamede; ifadeler, raporlar, tanık ifadeleri, telefon incelemeleri sonrası Şule Çet'in cinsel saldırıya maruz kaldığı ve plazanın 20'nci katından atılarak öldürüldüğü sonucuna varıldığını kaydetti. Olaydan hemen sonra 'intihar' diye başlatılan soruşturma, 'cinsel saldırı ve cinayet' soruşturmasına dönüşerek, hazırlanan iddianamede şüpheliler Çağatay A.ve Berk A.'nın 'kasten öldürme' 'cinsel saldırı' ve hürriyetten yoksun bırakma' suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış ömür boyu ve 39 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

31'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız