birgün

25° PARÇALI BULUTLU

Süleyman Soylu, aile şirketindeki hisselerini devretmiş

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aile şirketi olan Engin Sigorta'daki hisselerini devrettiğini yazdı. Ticaret Sicil gazetesinin 26 Mayıs 2022 tarihli nüshasında yayımlanan karara göre, Soylu'nun hisselerinin oğlu Engin Levent Soylu ve kızı Fatma Nur Eslem Soylu'ya aktarılmasının ardından şirketteki müdürlük görevi de son buldu.

SİYASET 01.06.2022 09:57
Süleyman Soylu, aile şirketindeki hisselerini devretmiş Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Engin Sigorta isimli aile şirketindeki hisselerini oğlu Engin Levent Soylu ve kızı Fatma Nur Eslem Soylu'ya devrettiğini yazdı.

Toker, bugünkü köşe yazısında, "Herkesin erişimine açık olan Sicil Gazetesi'ni son tarayışımda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Engin Sigorta adlı aile şirketindeki hisselerini devrettiğini gördüm" ifadelerine yer verdi.

Toker, "Soylu, 13 Mayıs 2022 tarihli genel kurulda alınan karar ile 650 bin TL sermaye karşılığı 650 adet hissesini 'hukuki ve mali yükümlülükleriyle' Engin Levent Soylu'ya; 455 bin TL sermaye karşılığı 455 adet hissesini ise yine hukuki ve mali yükümlülükleriyle Fatma Nur Eslem Soylu'ya devretmiş" diye yazdı.

Toker, Ticaret Sicil gazetesinin 26 Mayıs 2022 tarihli nüshasında yayımlanan söz konusu kararda, hisse devirleriyle birlikte, Soylu'nun şirketteki müdürlük görevinin de sona erdiğinin kayda geçtiği bilgisini de aktardı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol