Süleyman Soylu'dan hârekat açıklaması: Ölümden öte köy yok

17.10.2019 11:52 SİYASET

Antalya'da düzenlenen 'Sahil Güvenlik Komutanlığı Karadeniz Ülkeleri Sınır Sahil Güvenlik Teşkilatları İş birliği Forumu Yıllık Liderler Toplantısı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı 'Barış Pınarı Hârekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soylu yaptığı açıklamada, "Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız topraklarda bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi" ifadelerini kullandı.

Soylu, "Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir" dedi.

AA'da yer alan habere göre; Soylu, "Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz" diye konuştu.

"Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık" diyen Soylu, "Tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik" ifadesini kullandı.