birgün

28° AÇIK

‘Süleyman Soylu istifa etti’ iddiasına yalanlama

Eski AKP'li vekil Feyzi İşbaşaran’ın gece yarısı attığı tweetle gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiği iddiası, bakanlık yetkilileri tarafından yalanlandı. İşbaşaran, Soylu’nun koltuğu için Erdoğan’ın Bahçeli’ye iki isim önerdiğini öne sürmüştü.

SİYASET 05.07.2021 09:44
‘Süleyman Soylu istifa etti’ iddiasına yalanlama
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı, Süleyman Soylu’nun istifa ettiği yönündeki iddiayı yalanladı.

Eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, gece yarısı attığı tweetle ‘kulis bilgisi’ paylaştığını iddia ederek, Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiğini ileri sürdü.

suleyman-soylu-istifa-etti-iddiasina-yalanlama-895354-1.

İşbaşaran, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Soylu’nun ardından İçişleri Bakanı olması için ‘iki isim önerdiğini’ de ifade etti.

Gece saatlerinden bu yana Soylu’nun istifa ettiği yönünde tartışmalar sürerken, Sözcü’ye açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanlığı yetkilileri, istifa bilgisinin doğru olmadığını belirtti.

İÇİŞLERİ'NDEN MANİDAR PAYLAŞIM

Öte yandan İçişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımla, Soylu'nun istifa ettiği iddialarına dolaylı bir cevap verildi.

Soylu'nun etiketlendiği paylaşımda, 'toplantıdayız' mesajı verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 Nisan 2020 gecesi 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklamanın yaklaşık 2 buçuk saat önce yapılması ve marketlerde yaşanan izdiham görüntülerinin ardından istifa kararı almıştı.

Soylu’nun istifa kararı, Erdoğan tarafından reddedilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol