birgün

23° AÇIK

Süleyman Soylu'ya sırtı dönük protesto

İzmir'de, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyesi bir grup işçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanlarından geçişi sırasında sırtlarını dönerek protesto gösterisi yaptı.

GÜNCEL 05.11.2021 16:24
Süleyman Soylu'ya sırtı dönük protesto
Abone Ol google-news

İzmir'de DİSK üyesi bir grup işçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu sırtlarını dönerek protesto etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret için sabah saatlerinde İzmir'e geldi. Cuma namazı çıkışı Konak Meydanı'ndan ayrılan Soylu, DİSK üyesi işçilerin eylemiyle karşılaştı.

Asgari ücretten verginin ve kesintilerin kaldırılması talebiyle CHP öncülüğünde düzenlenen basın açıklamasına katılmak için Konak Meydanı'na gelen DİSK üyesi 50- 60 kişilik bir grup işçi, Süleyman Soylu'nun yanlarından geçişi sırasında sırtlarını dönerek eylem yaptı. Kısa süren protesto, çevredeki bir yurttaşın kamerasına yansıdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol